Producenci
Promocje
Bewi Dog® Basic 25 kg
Bewi Dog® Basic 25 kg
356,37 zł 220,00 zł
szt.
Kupujemy świadomie - Ile mięsa w Karmie? 1

Czy w karmie dla psów powinno być mięso?

Jest to pytanie na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ważna jest ilość niezbędnych składników odżywczych (białka, tłuszczów, witamin i minerałów). Wszystkie powyższe możemy uzyskać z różnych źródeł. Jeśli jednak chcesz, aby w wybranej przez Ciebie karmie było mięso, to te kilka zdań poniżej jest napisane z myślą o Tobie.

Jako  uważni obserwatorzy rynku zoologicznego, spotykamy wiele produktów, które oferowane są dla psów jako karma z mięsem. Ale czy każda z tych karm faktycznie zawiera mięso? Niestety nie. Pragniemy jednak wyrazić uznanie dla producentów, którzy dbają o przejrzystość składów swoich wyrobów. Chcemy też pomóc Wam, abyście otrzymali dokładnie to czego szukacie - karmę z mięsem. 

Czy trudno jest znaleźć w składzie mięso?

Nie. Najważniejszy jest skład. Podpierając się wytycznymi F.E.D.I.A.F.,  które są również akceptowane przez Komisję Europejską – producent karmy, który używa do produkcji karm mięsa, ma obowiązek napisać taką informacje w składzie produktu. Zatem jeśli karma ma w składzie mięso, to musi ono być wymienione, ponieważ mięso to mięśnie szkieletowe. Ponadto, żeby otrzymać informacje kompletną, to  „idealna karma” powinna posiadać jeszcze udział procentowy, np.: świeże mięso jagnięce 30%. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na słowo mięso.

Dlaczego? Otóż najczęściej na opakowaniach produktów możemy znaleźć informację „70% kurczaka” – nie oznacza to, że w karmie znajduje się 70% mięsa z kurczaka, ale 70% kurczaka, czyli wszystkiego czym ten kurczak jest. Mogą to być podroby, tłuszcze, mączki itp...

Czyli jeśli producent w składzie produktu, na opakowaniu nie napisze dosłownie „mięso z … „ to w 100% możemy być przekonani, że tego mięsa tam nie ma…

 

Dlaczego zwracamy na to uwagę?

Często chcąc dobrze dla swojego czworonoga szukamy jak najlepszej karmy. Czytamy opinie, pytamy znajomych… Nie każdy jest świadomy tego co kupuje, bo mało jest miejsc w których możemy się takich rzeczy dowiedzieć. W dzisiejszym świecie marketingu, pięknych opakowań i chwytów marketingowych często jesteśmy skazani na nie do końca uczciwe zagrywki ze strony różnych producentów. Pamiętajcie, że jeśli na pięknym, kolorowym opakowaniu jest napisane „Dziczyzna 90%”, to po pierwsze - nie musi to być prawda, ponieważ producent może napisać na pudełku to co chce (najważniejszy jest skład z tyłu opakowania, tam musi napisać prawdę), a po drugie… Czy jest tam MIĘSO?

No właśnie… Nie wiemy dopóki nie sprawdzimy składu. Najczęściej niestety słowa mięso nie uświadczymy, a pamiętajcie … Dziczyzna to nie mięso.

 

 

 

 

 

Podsumowując

Zachęcamy Was aby uważniej sprawdzać opis składu w karmie, którą kupujecie dla swoich psów. Jeśli istotne jest dla Was, aby pies otrzymał jak najwięcej mięsa w karmie, to musicie uważnie wybierać karmy ze składem, który spełnia Wasze oczekiwania. Wybierajcie świadomie dla dobra waszych pupili.

Z naszej strony możecie liczyć na kolejne posty, które dadzą wam odpowiednią wiedzę na ten i podobne tematy. Rozpoczynamy kampanię świadomościowo – edukacyjną #wiemcojem, dla dobra wszystkich czworonogów! Abyście potrafili mądrze wybierać, oraz odpowiednio czytać etykiety!

 

 

Komentarze do wpisu (1)

4 czerwca 2019

Bardzo pomocna informacja ))))))

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl